Producenci
Niezbędne wyposażenie jeźdźca i wierzchowca

Sport jakim jest jeździectwo wbrew pozorom wiąże się z dużym nakładem finansowym. Nie warto się jednak zrażać, ponieważ zainwestowane pieniądze w tym przypadku bardzo często mogą uratować życie. W tej dyscyplinie wierzchowiec jest partnerem, dlatego również i on powinien zostać wyposażony w odpowiedni sprzęt pozwalający na wspólną jazdę. Miłośnicy jazdy konnej zazwyczaj po wielu treningach decydują się na kupno własnego konia, dla którego muszą skompletować między innymi siodło, ogłowie oraz wiele innych akcesoriów. Nie mogą również zapomnieć o sobie. Prawidłowo dopasowany do jeźdźca charakterystyczny strój zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo w trakcie uprawiania tego sportu.

Niezbędne akcesoria do jazdy konnej

kask jeździeckiPrzed rozpoczęciem przygody w siodle warto wyposażyć się w pewne elementy ubioru, które chronić będą przed groźnymi urazami w razie upadku. Na samym początku można ograniczyć się tylko do zakupu tych najważniejszych. Jednym z nich jest kask. Dlaczego jest on tak ważną częścią stroju osoby uprawiającej jazdę konną? Gdyż jego głównym zadaniem jest ochrona głowy, oczywiście. Z uwagi na to, że partnerem jest zwierzę, które w każdym momencie może się spłoszyć, ta część ciała jest najbardziej narażona na niebezpieczne uszkodzenie podczas ewentualnego upadku. Z tego powodu niesamowicie ważną kwestią jest odpowiednie dobranie tego przedmiotu. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje kasków różniące się między sobą wyglądem oraz sposobem zapięcia. Warto pamiętać, żeby na nim nie oszczędzać i podczas zakupu kierować się wysoką jakością wykonania. Kaski jeździeckie powinny posiadać aktualny atest Unii Europejskiej, trzypunktowe zapięcie oraz wyjmowaną z wnętrza wyściółkę. Żeby go zakupić, warto odwiedzić sklep jeździecki znajdujący się w okolicy miejsca zamieszkania. W ten sposób niedoświadczone jeszcze osoby będą mogły zasięgnąć pomocnych porad pracowników, a także przymierzyć kask i wybrać taki, który będzie odpowiednio leżał na głowie. Znając swoje parametry, między innymi rozmiar lub w późniejszym czasie wymieniając kask warto również skorzystać z opcji zakupów przez internet.

popręg skórzanyZapewne każdy kiedyś widział pracującego pod siodłem konia i zwrócił uwagę na to, że również on posiada pewne niezbędne akcesoria. Wbrew pozorom ich dobór nie jest wcale taki prosty, a podczas zakupów warto kierować się zapewnieniem dla obu stron odpowiedniego komfortu podczas jazdy. Oprócz siodła oraz ogłowia ważnym elementem jest popręg. Z wyglądu przypomina on niepozorny pas, ale pełni bardzo ważną rolę. Przede wszystkim utrzymuję siodło w miejscu i zapobiega jego przesuwaniu się po grzbiecie konia. Wyróżnia się kilka rodzajów popręgów, które dopasowane są do konkretnego stylu jazdy. Poza tym różnią się również materiałem z jakiego są wyprodukowane. Pas ten umiejscowiony jest tuż za przednimi nogami zwierzęcia i dlatego charakteryzować się musi pewnymi ważnymi cechami zapobiegającymi powstawaniu otarć lub innych uszkodzeń mechanicznych. Popręg skórzany jest najbardziej popularny z uwagi na to, że najlepiej chroni delikatne ciało konia. Zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza oraz odprowadza nagromadzony w trakcie pracy nadmiar potu. W tym przypadku świetnie sprawdza się zarówno surowiec naturalny, jak i sztuczny. Bez względu na rodzaj wykorzystanej w trakcie produkcji skóry po każdej jeździe popręg powinno się przetrzeć, a także od czasu do czasu zakonserwować.

Podsumowując, aby uprawiać ten piękny sport należy przygotować się na początkowe koszty, które będą inwestycją w zdrowie oraz bezpieczeństwo zarówno osoby jeżdżącej jak i jej partnera, czyli konia. Dbając o siebie warto również pamiętać o wierzchowcu, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z nieświadomym skaleczeniem zwierzęcia i późniejszym okresem rekonwalescencji. Odpowiednio dobrany sprzęt poza tym zapewnia prawidłowy komfort, a także znacząco wpływa na jakość wykonywanej pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl